"Sprawiedliwi, wołajcie radośnie na cześć Pana, prawym przystoi pieśń chwały. Sławcie Pana na cytrze, grajcie Mu na harfie dziesięciostrunnej. Śpiewajcie Jemu pieśń nową, pełnym głosem pięknie Mu śpiewajcie!"
Ps 33,1-3
Nasza wykwalifikowana, profesjonalna kadra

Marcin Pospieszalski
Skrzypek, basista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny. Dyrektor artystyczny.

Witold Góral
Gitarzysta poruszający się w różnych stylistykach, komponuje, aranżuje, nagrywa.

Bartek Jaskot
Piosenkarz w świecie muzyki chrześcijańskiej, ewangelizator przez muzykę.

Leopold "Poldek" Twardowski
Współorganizator koncertu Jednego Serca Jednego Ducha w Rzeszowie.

Nikodem Pospieszalski
Perkusista związany z projektami rodzinnymi m.in. „Kolędy Pospieszalskich.”

Anna Szaja
Wokalistka, altowiolistka, dyrygentka, producent wydarzeń artystycznych, pedagog.

Lidia Pospieszalska
Wokalistka, nagrała dwie swoje solowe płyty, z własnymi kompozycjami i aranżacjami

Małgorzata Komorowska
Harfistka, która specjalizuje się w terapii muzycznej oraz oligofrenopedagogice.

Łukasz Pospieszalski
Producent muzyczny, aranżer, pedagog i twórca muzyki teatralnej.

Bartek Deryło
Wokalista, autor tekstów i kompozytor. Półfinalista X edycji The Voice Of Poland.

Marta Mertuszka
Pedagog, nauczyciel, wokalistka, uwielbia grać na ukulele oraz podróżować.

Marek Łętowski
Pedagog. nauczyciel, instruktor zajęć muzycznych w MDK w Bolesławcu.

Marcin Pospieszalski
Marcin Pospieszalski (I pokolenie) skrzypek, basista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny. W wieku 7 lat grał już na gitarze i śpiewał w rodzinnym zespole. Średnią edukację muzyczną ukończył w klasie skrzypiec, potem uzyskał tytuł magistra na Wydz Kompozycji i Aranżacji Akademi Muzycznej w Katowicach. Jako basista grał w wielu zespołach, m.in. Tie Break i Armia, z formacjami 2 TM 2,3 Soyka Yanina & Kompania, Arka Noego, Deus Meus, New Life'm czy Zakopower. Grywa także na skrzypcach, altówce, cymbałach rzeszowskich i klawiszach. Kompozytor muzyki filmowej i teatralnej. Uhonorowany nagrodami, na festiwalu Filmów fabularnych w Gdyni, oraz dwukrotną nominacją do filmowej nagrody "Polskie Orły".
Jako producent muzyczny pracował m.in. z Michałem Urbaniakiem, Anną Marią Jopek, (płyta z udziałem Pata Metheny’ego) czy z Mietkiem Szcześniakiem. Tradycyjnej muzyki polskiej wsi, uczył się od starych ludowych mistrzów. Wraz z żoną Lidią byli inicjatorami warsztatów muzycznych "Muzyka Źródeł - Spotkanie Pokoleń" Pracuje jako szef muzyczny przy wielkich widowiskach i koncertach telewizyjnych. Był producentem i współaranżerem hymnu Światowych Dni Młodzieży 2016 "Błogosławieni miłosierni".
Twórca monumentalnego muzycznego projektu "Dekalog" z artystami z Polski, Zambii, Nowego Jorku, Irlandii, Syrii. Od 2003 roku, jest muzycznym szefem corocznego koncertu "Jednego Serca Jednego Ducha"(gromadzącego ca’40 000 widzów). W tym czasie stworzył około 250 aranżacji na chór, orkiestrę, pieśni i piosenek religijnych. Uhonorowany kilkakrotnie prestiżową nagrodą branży muz. Fryderyk. Jest mężem Lidii, ojcem Nikodema i Mikołaja.

Lidia Pospieszalska
Ojczyzną Lidii jest Wielkopolska o której niepodległość walczył w Powstaniu Wielkopolskim jej dziadek Wojciech Chwiałkowski. W Poznaniu na uniwersytecie ukończyła geografię, natomiast w Katowicach na Akademii Muzycznej studiowała wokalistykę jazzową.
Na tej uczelni poznała swojego przyszłego męża Marcina Pospieszalskiego .Nikodem i Mikołaj to ich synowie, obydwaj są muzykami.
Od czasów studiów nagrała dwie swoje solowe płyty, głównie z własnymi kompozycjami i aranżacjami: "Inaije” ( 2007) której utwór tytułowy dotarł do pierwszego miejsca na Trójkowej Lliście Przebojów w 2007 roku, oraz „Podróże na chmurze (2017). Komponuje też dla innych zespołów: New Life M., Deus Meus, dwie piosenki znalazły się również na płytach Zakopower.
Jako wokalistka bierze udział w róznych projektach nie tylko rodzinnych. Ma na swoim koncie także udział w koncertach TV: Koncerty Papieskie , koncert „Muzyka Żródeł”, odbywające się w Rzeszowie w Boże Ciało coroczne koncerty JSJD, w którym kilkakrotnie również dyrygowała chórem, Koncert „Nieśmiertelni" poświęcony prześladowanym chrześcijanom w Syrii. Wraz z mężem Marcinem Pospieszalskim była inicjatorką warsztatów muzyki tradycyjnej
"Muzyka Źródel-Spotkanie Pokoleń" 2008 w Rzeszowie i 2009 w Radomiu. Gra także mazurki na radomskim bębenku obręczowym.
Wspólnie z Marcinem także jako kooproducent i aranżer współpracowała przy płytach takich jak "Wniebowianki”(Deus Meus), „A2” (Violi Brzezińskiej ), „Kryla” (Kana), „Wilczy Ślad” (Piosenki Żołnierzy Wyklętych). Jej utwory można również usłyszeć w filmach: „Pielgrzymi” (Polska-Chorwacja 2024), animowanym filmie „Quo Vadis”, oraz spektaklach
teatralnych: „Poetki polskie i nie tylko”, czy "Koronacja rzecz o Bolesławie Chrobrym”.

Leopold “Poldek” Twardowski
Teolog, gitarzysta, wokalista i kompozytor.
Koordynator muzyczny ogólnopolskich i międzynarodowych spotkań Młodzieży Franciszkańskiej (1990 – 1994).
Solista w czasie spotkań młodzieży na polach lednickich (2000 – 2004). Inicjator i koordynator wraz z żoną Joanną Inicjatywy Poznańskich Muzyków “Poznańskie Wielbienie" (od 2001), Poznańskich Zaduszek Jazzowych (od 2002) oraz Ogólnopolskich Rekolekcji NA FALI WIELBIENIA (od 2011).
Koordynator muzyczny m.in. Jubileuszu 1050. Rocznicy Chrztu Polski na stadionie INEA w Poznaniu (2016) oraz wielu innych muzycznych projektów.
Od 2011 r. zaangażowany w współtworzenie koncertu Jednego Serca Jednego Ducha w Rzeszowie.

Małgorzata Komorowska
Doktor sztuki muzycznej, wykładowca Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, muzykoterapeuta i oligofrenopedagog. Koncertująca harfistka łącząca klasykę z jazzem, muzyką etno i rozrywkową. Autorka projektu "Harfa w kolorach Meksyku", pierwszego w Polsce wykonania dzieł Arturo Márqueza pod Patronatem Ambasadora Meksyku, wpisanego w 95-lecie relacji Polski i Meksyku (2023). Laureatka stypendium Ministerstwa Kultury 2022 oraz medalu Zasłużony dla Kultury Polskiej 2024.
Absolwentka klasy harfy prof. Bogumiły Lutak-Modrinć (Akademia Muzyczna w Krakowie) oraz Katedry Interpretacji Muzyki Współczesnej (dyplom z wyróżnieniem, 1994). Studiowała psychologię na Uniwersytecie Warszawskim, kształciła się u prof. Ursuli Holliger i uczestniczyła w kursach mistrzowskich m.in. Susan Mildonian i Davida Watkinsa. Współpracowała z Sinfonią Varsovią, występowała w prestiżowych salach (Carnegie Hall, Théâtre des Champs-Élysées) i na festiwalach (Salzburg, Gstaad). Nagrała CD/DVD z artystami, m.in. Krzysztofem Pendereckim i Nigelem Kennedym (Echo Klassik, Fryderyk 2008). Koncertowała i nagrywała symfoniczne, operowe, musicalowe i filmowe dzieła z New European Orchestra, Filharmonią Narodową, Polską Orkiestrą Radiową, Capellą Bydgostiensis i Filharmonią Śląską. Współpracowała z Poznańskimi Słowikami i Schola Cantorum Bialostociensis, występując na międzynarodowych festiwalach (Festival Pontino, Gaude Mater, Wielkie Rocznice – Haendel 2009).
Autorka harfowych aranżacji, kompozycji i improwizacji. Łączy klasykę z jazzem, koncertując z Continentals Orchestra, Grzechem Piotrowskim, Mate.O i Betlejem w Polsce. Pracowała z Justyną Steczkowską, Januszem Stokłosą, Marcinem Pospieszalskim. Członkini Polskiego Towarzystwa Harfowego, STOART i Christian Art Centre w Rotterdamie.

Łukasz Pospieszalski
Rocznik 1986. Wywodzi się z muzykującej rodziny Pospieszalskich, z którą koncertuje od najmłodszych lat. Absolwent klasy fortepianu Akademii Muzycznej we Wrocławiu.
Pianista, klawiszowiec, producent muzyczny, aranżer, pedagog i twórca muzyki teatralnej.
Pasjonat analogowych brzmień i starych syntezatorów. Współzałożyciel synthpopowego zespołu Santabarbara, z którym był finalistą plebiscytu „Sanki” Gazety Wyborczej — 10 najbardziej obiecujących talentów muzycznych 2024 roku, a ich debiutancka płyta znalazła się w podsumowaniach rocznych najlepszych polskich płyt wśród wielu renomowanych dziennikarzy.
Kierownik muzyczny koncertów finałowych Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.
Założyciel Fundacji Muzyki Niezależnej, z którą realizuje wiele innowacyjnych projektów artystycznych.
Miłośnik zabytkowych skuterów Vespa, które po godzinach wskrzesza do życia.

Anna Szaja
Wokalistka, altowiolistka, dyrygentka, producentka wydarzeń artystycznych, autorka tekstów i muzyki, pedagog.
Urodzona w Bolesławcu, tam rozpoczęła muzyczną drogę, zaczynając od altówki, a następnie fascynując się muzyką chóralną. Absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu i Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie na Dyrygenturze Chóralnej. Obecnie studentka Podyplomowych Studiów Muzyki Tradycyjnej na Akademii Muzycznej w Katowicach.
Współpracowała z Chórem Warszawskiej Opery Kameralnej, Chórem Centrum Myśli Jana Pawła II, Chórem Uniwersytetu Warszawskiego. Założyła Kapucyński Chór Misyjny Confido in Te, Franciszkański Chór Vultum Dei oraz Dziewczęcy Chór Szkoły Żeńskiej „Strumienie”. Była instruktorką śpiewu w Zespole Pieśni i Tańca "Warszawianka". Jako wokalistka występowała z artystami: Małgorzatą Komorowską, Marcinem i Lidią Pospieszalskimi, Mieczysławem Szcześniakiem, Grzegorzem Markowskim, Krystyną Prońko, Zbigniewem Wodeckim.
Prowadzi warsztaty muzyczne w Polsce, Niemczech, na Białorusi i Litwie. Jej artystyczna przestrzeń jest różnorodna – inspiracje czerpie z muzyki ludowej, chóralnej, jazzowej oraz eksperymentalnej muzyki elektronicznej. Od 20 lat współtworzy w Polsce scenę muzyki chrześcijańskiej, uwielbiając Boga w zespołach Deus Meus, New Life Music, Schola Golgoty Młodych, Franciszkański Rap Session, Marta Madejska Music, UwielbiajMY, Mostdoniebamusic.
Jesienią 2025 wyda Tomik Poezji "Prześwity", do którego wraz z akordeonistą Patrykiem Walczakiem stworzyła muzyczne interpretacje wierszy Ernesta Brylla o Aniołach. Łączniczka piękna i dobra w Fundacji Aniołów Miłosierdzia :)

Witek Góral
Gitarzysta poruszający się w różnych stylistykach, komponuje, aranżuje, koncertuje i nagrywa z różnymi artystami scen polskich i zagranicznych.
Dotychczas miał przyjemność współpracować z: Antonina Krzysztoń, Alicja Tanew, Agnieszka Kowalczyk, Anna Sokołowska Alabrudzińska, Kinga Rataj, Marta Bizoń, Monika Dziurlikowska, Inah, Grażyna Łobaszewska, Susanna Jara, Beatriz Blanco, Katy Carr, Viola Brzezińska, ZAZ, Marek Bałata, Darek Janus, Janusz Szrom, Joachim Mencel, Marcin Pospieszalski, New Life’M, Mate.O, Mieczysław Szcześniak, Deus Meus, Piotr Baron, Horeb, Promyczki Dobra, Honzator, Akustyczna Operacja, Andrzej Szęszoł, Bartek Jaskot, Marcin Stawicki, Łukasz Buksa, Acoustic Travel, Joao Sousa & Fado Polaco, Joszko Broda, Art Music Trio, Jarmuła Band, Joy full voice, Siklawa, Turnioki, Lachersi, Ewa Novel, Savilon.
W trakcie licznych koncertów i nagrań live telewizyjnych z orkiestrami Passionart, Filharmoni Krakowskiej, Arte Symfoniko, Musicalowe towarzysząc na scenie takim artystom jak Kasia Moś, Natalia Kukulska, Olga Szomańską, Eleni, Piotr Cugowski, Krzysztof Cugowski, Andrzej Rosiewicz, Jacek Wójcicki, Grażyna Brodzińska, Kuba Jurzyk, Tomasz Szczepanik, Marek Piekarczyk, Krzesimir Dębski, Rafał Brzozowski.

Marta Mertuszka
Zawodowo od 16 lat zajmuję się edukacją dzieci, jednak moją największą pasją jest śpiew.
Moja przygoda z muzyką rozpoczęła się w zespole ON TAK CHCIAŁ, który współtworzyłam z moimi przyjaciółmi, a którego opiekunem był ks. Jacek Saładucha.
Byłam wokalistką w zespole ewangelizacyjnym N.O.E., wraz z którym występowałam
w koncertach uwielbieniowych m. in. WNIEBOGŁOSY we Wrocławiu.
Miałam również przyjemność wystąpienia w koncercie podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.
Uwielbiam podróżować oraz grać na ukulele. Czerpię wielką radość z grania i śpiewania coverów popularnych utworów muzycznych, ale próbuję także komponować własne utwory.

Bartek Deryło
Wokalista, autor tekstów i kompozytor.
W 2019 roku został półfinalistą X edycji programu The Voice Of Poland. Bartek zdobył tam serca publiczności i trenerów. Kamil Bednarek docenił jego talent proponując udział we wspólnym koncercie, a współpraca między nimi zaowocowała nagraniem wspólnego singla pt. KOMPAS.
Na debiutanckim albumie zatytułowanym LATAWCE można usłyszeć również Margaret, które wspólnie z Bartkiem nagrała przepiękną, pełną emocji piosenkę pt. ZIMA.
W tym roku był częścią koncertu UNIESIENI organizowanego przez Ojca Adama Szustaka. Współtworzył z zespołami BOGUCHWAŁA i NSA.
Więcej o mnie:
https://www.instagram.com/bartekderylo/

Bartek Jaskot
Znany piosenkarz w świecie muzyki chrześcijańskiej, ewangelizator przez muzykę. Występuje z grupą #UwielbiajMY w całym kraju, także w Ukrainie, na Litwie i w Niemczech.
Bartek Jaskot odznacza się fantastycznym, ciepłym głosem, którym potrafił zauroczyć publiczność.
W swej twórczości odwołuje się do Boga i Pisma Świętego, tworząc tym samym niezwykłą, ciekawą i „przyjemną dla ucha” mieszankę jazzowo-swingującą w połączeniu z tekstami pięknymi, uduchowionymi i osadzonymi na kanwie silnych i uniwersalnych prawd i wartości: Boga, wiary, miłości, wzajemnego zrozumienia.
https://www.youtube.com/@uwielbiajmy
https://www.facebook.com/UwielbiajMY
https://www.instagram.com/uwielbiajmy

Nikodem Pospieszalski
Perkusista związany z projektami rodzinnymi „Kolędy Pospieszalskich” oraz zespołem Lidii Pospieszalskiej.
Z kuzynami tworzy zespół Santabarbara. Występuje także w muzycznym projekcie Darka Basińskiego „Basiński Band and Fiction” oraz w zespole Troye Zillia.
Wystąpił na płytach Kolędy Pospieszalskich, Pospieszalscy „Wierszem”, Pospieszalscy „Dom”, Teatr Muzyczny od Czapy- Wilczy Ślad, Andżelika Korszyńska- Górny- Kolędy Trzech Narodów.
Uczestniczył w nagraniu projektu „Nadzieja na Moście do Nieba- 7 pereł Ducha Świętego” zrealizowany w ramach programu „Kultura w sieci” (perkusja). Jako nauczyciel perkusji trzykrotnie prowadził zajęcia na letnich warsztatach muzycznych dla młodzieży na Białorusi „Muzyczna Majsternia”.
fotografia: Jan Walewski

Marek Łętowski
Uczę od 30 lat. Lubię pracować z dziećmi i lubię dzięki nim się uczyć.
Rzadkie spotkania z gwiazdami (jak w Zebrzydowej) oraz codziennie uczenie się wzajemnie lubienia dźwięków to moja praca.
Przez prowadzone w MDK zajęcia muzyczne przewinęło się już ponad dwa tysiące osób.
Z sukcesami wokalnymi i bez nich, bo o budowanie poczucia własnej wartości tu idzie.
Prowadzone przeze mnie zespoły wokalne mają na koncie sporo konkursów, festiwali i przeglądów. Czasem zdobywamy nagrody, czasem się nie udaje.
Jestem współtwórcą Ogólnopolskiego Festiwalu Młodzieżowych Zespołów Wokalnych WIELOGŁOSY odbywającego się w Bolesławcu.
Miałem okazję grać ze wspaniałymi muzykami i z mniej wspaniałymi jak ja :)
Wszystkie te chwile współtworzyły i współtworzą codzienność podstawowej edukacji muzycznej, którą się zajmuję.
fotografia: Bernard Łętowski